2021 NCAA Baseball Regional TV & Streaming Schedule

 

SQUEEZE PLAY
Hosted by Matt Schick, Mike Rooney, Kris Budden 

STREAMING ONLINE
Friday-Monday from Noon- last game finish on ESPN3

TELEVISION
Friday from 3 PM-5 PM on ESPN2

Saturday from 4:30-6 PM on ESPN

Sunday from 12-2:50 PM on ESPN2

Additional times currently TBD

FAYETTEVILLE REGIONAL
Broadcasters: Steve Lenox, Lance Cormier

Friday, June 4
3 PM- Arkansas vs. NJIT (ESPN3

8 PM- Nebraska vs. Northeastern (ESPN3

Saturday, June 5
3 PM- NJIT vs. Northeastern (ESPN3)

9 PM- Arkansas vs. Nebraska (ESPN3)

Sunday, June 6
3 PM- NJIT vs. Nebraska (ESPN3)

9 PM- Arkansas vs. Nebraska (ESPN3ESPN2- JIP Bottom of the 1st)  

Monday, June 7
7 PM- Nebraska vs. Arkansas (ESPN2)

ARKANSAS ADVANCES

AUSTIN REGIONAL
Broadcasters: Bob Wischusen, Gregg Olson 

Friday, June 4
2 PM- Texas vs. Southern (LHN

7 PM- Arizona State vs. Fairfield (ESPN3

Saturday, June 5
2 PM- Southern vs. Fairfield (ESPN3)

7 PM- Texas vs. Arizona State (LHN)

Sunday, June 6
2 PM- Fairfield vs. Arizona State (ESPN3)

8 PM- Texas vs. Fairfield (LHN)

Monday, June 7
4 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

TEXAS ADVANCES

KNOXVILLE REGIONAL
Broadcasters: Mark Neely, Adam Greenberg

Friday, June 4
12 PM- Duke vs. Liberty (ACCN

6 PM- Tennessee vs. Wright State (ESPN3

Saturday, June 5
12 PM- Duke vs. Wright State (ACCN

6 PM- Liberty vs. Tennessee (ESPN3)

Sunday, June 6
2 PM- Duke vs. Liberty (ESPN3)

6 PM- Tennessee vs. Liberty (ESPN3

Monday, June 7
1 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

TENNESSEE ADVANCES 

NASHVILLE REGIONAL
Broadcasters: Mike Couzens, Greg Swindell 

Friday, June 4
1 PM- Georgia Tech vs. Indiana State (ESPN3

7 PM- Vanderbilt vs. Presbyterian (SEC

Saturday, June 5
2 PM- Indiana State vs. Presbyterian (ESPN3)

7 PM- Georgia Tech vs. Vanderbilt (ESPNU)

Sunday, June 6
3 PM- Indiana State vs. Georgia Tech (ESPN3)

9 PM- Vanderbilt vs. Georgia Tech (ACCN

Monday, June 7
7 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

VANDERBILT ADVANCES

TUCSON REGIONAL
Broadcasters: Roxy Bernstein, Wes Clements 

Friday, June 4
4 PM- Oklahoma State vs. UC Santa Barbara (ESPN3

10 PM- Arizona vs. Grand Canyon (ESPN3

Saturday, June 5
4 PM- Oklahoma State vs. Grand Canyon (ESPN3)

10 PM- UC Santa Barbara vs. Arizona (ESPN3)

Sunday, June 6
3 PM- Oklahoma State vs. UC Santa Barbara (ESPN3)

9 PM- Arizona vs. UC Santa Barbara (ESPN3)

Monday, June 7
10 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

ARIZONA ADVANCES 

FORT WORTH REGIONAL
Broadcasters: Anish Shroff, Keith Moreland 

Friday, June 4
2 PM- Oregon State vs. Dallas Baptist (ESPN3

7 PM- TCU vs. McNeese (ESPN3

Saturday, June 5
1 PM- Oregon State vs. McNeese (ESPN3)

7 PM- Dallas Baptist vs. TCU (ESPN3)

Sunday, June 6
2 PM- Oregon State vs. TCU (ESPN3

7 PM- Dallas Baptist vs. Oregon State (ESPN3)

Monday, June 7
4 PM- Oregon State vs. Dallas Baptist (ESPNU)

DALLAS BAPTIST ADVANCES

STARKVILLE REGIONAL 
Broadcasters: Roy Philpott, Jay Walker

Friday, June 4
3 PM- Mississippi State vs. Samford (ESPN3

8 PM- VCU vs. Campbell (ESPN3)

Saturday, June 5
3 PM- Samford vs. Campbell (ESPN3)

8 PM- Mississippi State vs. VCU (ESPN3)

Sunday, June 6
3 PM- Campbell vs. VCU (ESPN3)

Monday, June 7
Noon- Mississippi State vs. Campbell (ESPNU)

4 PM- Campbell vs. Mississippi State (ESPNU)

MISSISSIPPI STATE ADVANCES

LUBBOCK REGIONAL
Broadcasters: Dave Neal, Chris Burke

Friday, June 4
12 PM- Texas Tech vs. Army West Point (ESPNU

7 PM- UCLA vs. North Carolina (ESPNU

Saturday, June 5
3 PM- Army West Point vs. UCLA (ESPN2)

9 PM- Texas Tech vs. North Carolina (ESPN2)

Sunday, June 6
3 PM- UCLA vs. North Carolina (ESPNU)

7 PM- Texas Tech vs. UCLA (ESPNU)

Monday, June 7
4 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

TEXAS TECH ADVANCES

STANFORD REGIONAL
Broadcasters: John Schriffen, Xavier Scruggs

Friday, June 4
4 PM- Stanford vs. North Dakota State (ESPN3

9 PM- UC Irvine vs. Nevada (ESPN3

Saturday, June 5
4 PM- North Dakota State vs. Nevada (ESPN3)

9 PM- Stanford vs. UC Irvine (ESPN3)

Sunday, June 6
4 PM- North Dakota State vs. UC Irvine (ESPN3)

9 PM- Stanford vs. UC Irvine (ESPN3)

Monday, June 7
10 PM- UC Irvine vs. Stanford (ESPNU)

STANFORD ADVANCES 

SOUTH BEND REGIONAL
Broadcasters: Mike Morgan, Todd Walker

Friday, June 4
1 PM- Notre Dame vs. Central Michigan (ESPN3

7 PM- UConn vs. Michigan (ESPN3

Saturday, June 5
12 PM- Central Michigan vs. Michigan (ESPN2)

6 PM- Notre Dame vs. UConn (ESPN3)

Sunday, June 6
12 PM- Central Michigan vs. UConn (ESPN3)

6 PM- Notre Dame vs. Central Michigan (ACCN)

Monday, June 7
1 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

NOTRE DAME ADVANCES 

COLUMBIA REGIONAL
Broadcasters: Mike Monaco, Gaby Sanchez 

Friday, June 4
12 PM- South Carolina vs. Virginia (ESPN2

7 PM- Old Dominion vs. Jacksonville (ESPN3

Saturday, June 5
12 PM- Virginia vs. Jacksonville (ESPNU)

8 PM- South Carolina vs. Old Dominion (SEC

Sunday, June 6
12 PM- Virginia vs. South Carolina (ESPNU)

6 PM- Old Dominion vs. Virginia (ESPN3)

Tuesday, June 8
9 AM- Virginia vs. Old Dominion (ESPN2)

VIRGINIA ADVANCES

OXFORD REGIONAL
Broadcasters: Tom Hart, Kyle Peterson

Friday, June 4
3 PM- Southern Miss vs. Florida State (ESPNU

8 PM- Ole Miss vs. Southeast Missouri State (ESPN3

 Saturday, June 5
12 PM- Southern Miss vs. Southeast Missouri State (ESPN3)

6 PM- Florida State vs. Ole Miss (ESPN2)

Sunday, June 6
2 PM- Southern Miss vs. Florida State (ACCN)

Monday, June 7
1 PM- Ole Miss vs. Southern Miss (ESPN2)

7 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

OLE MISS ADVANCES 

GREENVILLE REGIONAL
Broadcasters: Chris Cotter, Danan Hughes

Friday, June 4
12 PM- ECU vs. Norfolk State (ESPN3

6 PM- Charlotte vs. Maryland (ESPN3

Saturday, June 5
1 PM- Norfolk State vs. Maryland (ESPN3)

6 PM- ECU vs. Charlotte (ESPN3)

Sunday, June 6
12 PM- Maryland vs. Charlotte (ESPN3)

8:30 PM- ECU vs. Maryland (ESPN3)

Monday, June 7
1 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

ECU ADVANCES 

EUGENE REGIONAL
Broadcasters: Clay Matvick, Ben McDonald 

Friday, June 4
5 PM- Oregon vs. Central Connecticut State (ESPN3

10 PM- Gonzaga vs. LSU (ESPNU

Saturday, June 5
4 PM- Central Connecticut State vs. LSU (SEC)

9 PM- Oregon vs. Gonzaga (ESPNU)

Sunday, June 6
6 PM- LSU vs. Gonzaga (SEC)

10 PM- Oregon vs. LSU (ESPNU

Monday, June 7
10 PM- LSU vs. Oregon (ESPN2)

LSU ADVANCES 

GAINESVILLE REGIONAL
Broadcasters: Jon Meterparel, Nick Belmonte

Friday, May 31
12 PM- Florida vs. USF (SEC

5 PM- Miami-FL vs. South Alabama (ACCN

Saturday, June 5
12 PM- Florida vs. South Alabama (SEC)

6:30 PM- USF vs. Miami-FL (ESPN3)

Sunday, June 6
12 PM- South Alabama vs. Miami-FL (ESPN3)

5 PM- USF vs. South Alabama (ESPN3)

Monday, June 7
12 PM- USF vs. South Alabama resumption (ESPN3)

2:10 PM- South Alabama vs. USF (ESPN3)

USF ADVANCES 

RUSTON REGIONAL
Broadcasters: Sam Ravech, Roddy Jones

Friday, May 31
3 PM- NC State vs. Alabama (ESPN3

7 PM- Louisiana Tech vs. Rider (ESPN3

Saturday, June 5
2 PM- Alabama vs. Rider (ESPN3)

7 PM- NC State vs. Louisiana Tech (ACCN)

Sunday, June 6
3 PM- Alabama vs. Louisiana Tech (SEC)

7 PM- NC State vs. Louisiana Tech (ESPN3)

Monday, June 7
4 PM- IF NECESSARY GM 6 REMATCH

NC STATE ADVANCES